Faturalı ve Garantili Profesyonel Hizmet İletişime Geç

Hasta Yatakları Kiralama Hakkında Genel Bilgilendirme

Hastaların, hastanede ve bazen evde tedavi olması gerekir. İyileşme sürecini, tedavinin şekli, yöntemi kadar hasta yatağının kalitesi ve konforu da etkiler. Hastanın yatacağı yer dinlenmesi ve ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmalıdır. Hastane ortamların hasta ve bakıcının konforu ve rahatı düşünülerek tasarlanmıştır. Fakat hasta eve gelip normal yatağa yattığında ağrı ve sızılarında artış gözlenir. Hastasının tedavisi evde devam edecek olanlar hasta yatağı almalıdır. Hasta yatakları, hastaya göre özel olarak tasarlanmış yataklardır. Hastası belli bir süre yatacak olanlar veya maddi olarak biraz daha uygununu arayanlar hasta yatakları kiralama kolaylığından yararlanabilir. Medikal bir ürün olduğundan hastanın durumu, hastalığı, kilosu gibi durumları göz önünde bulundurularak model seçimi yapılmalıdır. 
Yaşlı hastalar, büyük bir operasyon geçirmiş olanlar, yatağa bağlı olanların özel şartlar altında bakılması gerekir. Hastanede belli tedaviler yapılırken rahatsız olan kişi hasta yataklarında yatar. Hastanın yatağında rahat edebilmesi, ağrısının azalması, oturması ve kalkmasının kolaylaşması ve bakacak olan kişinin işlerinin kolaylaştırılması için hasta yatağı elzemdir. İnsan bedeni hasta olduğunda kendini salar. Zayıf hastaları dahi kaldırmak ve çevirmek zorlaşır. Hasta yatakları ise bütün bu işleri kolaylaştırıcı özelliklere sahiptir.

Hasta Yatağı Kiralamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde hasta yatağı ürete çok sayıda firma vardır. Fakat konu bir insanın sağlığı olduğundan yatak seçerken kaliteye önem verilmelidir. Satın alırken de hasta yatakları kiralama seçeneğini kullanırken de kaliteden ödün vermemek lazımdır. Firmamız, yatakların her bir parçasında son teknolojinin en kaliteli ürünlerini kullanmaktadır. Firmamız müşterilerine en genel anlamda iki çeşit yatak seçeneği sunmaktadır. Seçeneklerden ilki; manuel yataklardır. Manueller, elektrikli değildir. Tek veya iki ayarlıdır. Tek ayarlılarda sadece sırt kısmı hareketlidir. İki ayarlılarda sırt ve ayak kısmı hareketlidir. Hasta veya bakıcının yatağın özelliklerini kullanabilmesi için elle müdahale etmesi gerekir. Son zamanlarda manueller pek fazla rağbet görmemektedir.

İkinci hasta yatakları kiralama seçeneği olarak sunulan modelimiz ise elektrikli çeşitlerimizdir. Motorlu hasta yatağı olarak da bilinen bu modeller elektrikle çalışır. İki, üç, dört motorlu çeşitleri vardır. Motor sayısı arttıkça yatağın özellikleri de artmaktadır. Yatağın özellikleri kumanda ile çalıştırılır. Örneğin sırt kısmının kaldırılması için kumandadaki tek bir tuşa basmak yeterli olacaktır. Hastanın iyileşmesinden veya yatağa bağlı olan hastaların rahat edebilmesinde seçeceğiniz hasta yatağının önemi fazladır. 
Hasta yatağı seçerken hastanın doktoruna mutlaka sorulmalıdır. Doktor görüşüne uygun yatak alınmalıdır. Doktorun tavsiyesine göre yatağın yumuşaklığı ve özellikleri tercih edilir. Aşırı sert veya aşırı yumuşak olmayan hasta yatakları hastanın konforunu sağlar. Kendini rahat hissederek güzelce dinlenen kişinin iyileşme süreci hızlanacaktır. Yataktan inip çıkabilecek hastalar için asansörlü modeller tercih edilebilir. Hasta yatakları kiralama seçenekleri arasında asansörlü modellerimiz bulunmaktadır. Asansörlü modeller hasta yataktan inerken aşağı indirilir. Böylece düşmesi ve zarar görmesi engellenir. Yatağına çıkan hastanın daha rahat edebilmesi için yükseltilir. 

2 Motorlu Full Elektrikli Korkuluklu ABS (Anti Bakteriyel Silinebilir) Hasta Yatağı

Hasta olan kişinin vücut savunması zayıflar. Bundan dolayı hijyenine daha dikkat edilmesi gerekir. Hastanın ve bakıcının sağlığının emniyet altına alınması düşünülerek yataklarımızı anti bakteriyel olarak üretmekteyiz. Yatakların üst kısmı silinebilir plastik malzemeden üretilmiştir. Yan korkulukları ve başlığı bulunan bu modelimiz çok fazla tercih edilmektedir. Korkulukların indirilip kaldırılabilmesi büyük kolaylık sağlar. Hastayı korumak amaçlı kaldırılan korkuluklar temizlik sırasında indirilir. Hijyenik açıdan sağlıklı olan modelimizi genellikle durumu ağır olan kişilere tavsiye etmekteyiz. Ağır hastaların ekstra bakıma ihtiyaçları olacağından 2 Motorlu Full Elektrikli Korkuluklu ABS sistemli model kullanılmalıdır. 
Eni 90 cm, yerden yüksekliği 40 cm, boyu 190 cm olan modelimiz hasta yatakları kiralama alternatifleri arasında en popüler olandır. Karyolanın üst platformunda hava delikleri vardır. Delikler hastanın terlemesini önler. Dört köşesinde serum askısı takma yeri bulunur. Baş ve ayak kısmı hareketli olan modellimiz elektrik kesintisi olması durumunda 9 voltluk pil desteği ile çalışmaya devam etmektedir. 
Başlıkları, abs kaplama, anti bakteriyel ve kolay temizlenme özelliğine sahiptir. Korkuluklar, birbirinden bağımsız 4 adettir. Amortisörler sayesinde kolayca indirilebilen korkuluklar abs’den üretilmiştir. Anti bakteriyeldir. Kullanımı kolay olduğundan 2 motorlu modeller arasında en fazla tercih edilendir. Yatağın tekerlekleri 360 derece dönmektedir. Güçlendirilmiş plastikten yapılmıştır. Paslanmaz olan tekerleklerde çapraz kilit sistemi vardır. Karyola tamamen kitlenebilir böylece hareket etmez. Garanti süresi boyunca teknik servis desteği sunulmaktadır. 

3 Motorlu Full Abs Asansörlü Hasta Karyolası Elektronik Kumandalı

3 motorlu modeller arasında hasta yatakları kiralama konusunda en fazla beğenilen; full abs asansörlü elektronik kumandalı olan çeşididir. Yatağın eni 90 cm, boyu 200 cm, yüksekliği minimum 50 cm maksimum 90 cm’dir. Karyolanın üst kısmında bulunan delikler hastanın terlemesini engeller. 3 adet piston motorla çalışan modelimizin taşıma kapasitesi 150 kg ile 180 kg arasındaki hastalar için uygundur. Baş, ayak kısmı hareketlidir. Aşağı yukarı hareketleri de bulunan yatağın özellikleri ergonomik el kumandası ile kolayca sağlanır. Dört köşesinde serum askısı takma yeri bulunan yatağın standart nikelajlı serum askısı bulunmaktadır. 
Başlıkları anti bakteriyel, abs kaplama ve kolay temizlenme özelliğine sahiptir. Sökülebilir olması kullanım rahatlığı sunmaktadır. Korkulukların yüksekliği 35 cm olup tek mandal sayesinde güç uygulamadan kolayca indirilip kaldırılır. Korkuluklar, özel eloksal kaplama alüminyum malzemeden imal edildi. Tekerlekleri 360 derece dönebildiğinden çok rahat hareket eder. İhtiyaç olması durumunda takılmadan hızlıca sürülebilir. Çapraz kilit sistemi sayesinde karyola tamamen sabitlenerek hareket etmesi engellenir. Hareket edebilen hastalar ellerindeki kumanda sayesinde yataklarını kolayca kullanabilirler. Tek bir tuşa basmalarıyla ayak ve baş kısmını kaldırıp indirebilirler. Aynı zamanda inecekleri zaman hasta yatakları kiralama avantajıyla kiraladıkları konforlu yataklarını 50 cm yüksekliğe kadar indirebilirler. 

4 Motorlu Full Abs Trendelenburg Hasta Yatağı

Baş, aşağı yukarı, ters trenlendenburg ve ayakucu trenlendenburg olmak üzere 4 tane piston motor kullanılarak ürettiğimiz modelimiz ergonomik el kumandası ile çalışmaktadır. Piston motorları sayesinde 180 ile 200 kg arasında kapasiteye sahiptir. Korkulukları ve başlıkları anti bakteriyel maddeden üretildiği için sağlık açısından oldukça kullanışlıdır. Güçlendirilmiş plastikten üretilen tekerlekler 360 derece dönebilmektedir. 4 tane frenli teker bulunur. Kilit sistemiyle hareket özelliği engellenebilir. Dört köşesinde serum askısı takma yeri bulunan yatak modelimizde portatif standart nikelajlı serum askısı bulunur. Yatağımızın bütün metal ürünleri 200 derecede fırınlamış olup anti bakteriyel elektrostatik toz boya ile boyanmıştır. Üst platformda bulunan delikler yatakta yatanın terlemesini engeller. 

Elbur 4 Motor Sistemli Alman Ahşap Ev Tipi Hasta Karyolası

Hastalara olduğu kadar hasta bakıcılarına da konfor sağlayan modelimizdir. İthal olan ürünümüzün motor sistemleri tamamen orijinaldir. Trend, ayak ucu, baş ucu ve asansör özelliği bulunur. Kumandasında çocuk kilidi özelliği bulunan yatağımızın iç kısmı latadan oluşur. Yan korkuluklar ahşap ve çift sistem malzemeden yapılmıştır. Dört fonksiyonda hareketlendirilen modelimiz, hasta yatakları kiralama fırsatları değerlendirilerek kullanılabilir. İthal olduğundan dolayı Türk malı parça eklenmez. Deve boynuzu adı verilen bir parçaya sahiptir. Deve boynuzu, hastanın kendi hareketlerini kendinin yapmasını sağlar. Yatağın boyutları benzerlerinden en ve boydan 10 cm daha geniştir. Geniş olması hastanın rahat etmesini sağlar. Tekerlekleri istendiğinde hareket eder istendiğinde kitlenir. 200 kg taşıma kapasitesine sahiptir.